Glosy k losu Člověka v době prokurátorů

Kapesní formát definuje novou podobu samizdatové ediční řady. Devátá publikace v edici Rub představuje glosy Milana Blahynky věnované losu Člověka Kundery. Rub se snaží přiblížit se blíže vaší knihovně otevřenou vazbou V8, tuhými deskami obálky, kvalitním papírem… Chce zaujmout stříbrnou ražbou. Na obálce zvětšenina podpisu Milan K. a na patitulu jeho kresba.

Glosy Milana Blahynky, editora a interpreta díla Nezvalova, Vančurova, Kuběnova i Kunderova a řady dalších tvůrců, věnované losu Člověka Kundery i losu Člověka s majuskulí na počátku slova, jsou nejen miniaturní freskou rozšiřující poznání díla velkého česko-francouzského romanopisce a intelektuála dvacátého a jedenadvacátého století, ale také příspěvkem k soudobé polarizující recepci Kunderova díla nejen u nás, ale i ve Francii a za Velkou Louží.

Rub je olomoucká skulina do literatury, umění a soudobé esejistiky. Vznikl roku 2011 jako prostý sešit na balících papírech v jedné místní galvanovně. Do roku 2015 vyšlo osm čísel, na nichž se autorsky podíleli čeští, rakouští a italští básníci, literární a hudební vědci a vědkyně a překladatelé: Sabine Eschgfäller, Petr Mikeš†, Vlasta Reittererová, Jan Dostal†, Alexandr Jeništa, Miloslav Topinka, Radek Malý a Christine Stix. Roku 2021 Rub metamorfoval do knižní edice. O jeho podobu od počátku pečuje Jan Herynek. Rub vede a vydává David Voda.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!