Nejstarší český think-tank mění vizuální identitu

Nový logotyp Masarykovy demokratické akademie

Masarykova demokratická akademie, nejstarší český levicový think-tank, mění svou vizuální identitu. Nové logo připravilo studio Design Herynek.

„Potřebovali jsme logo kompaktní, dobře využitelné v digitálním prostoru i na kancelářských materiálech nebo vizitkách. Chtěli jsme zachovat písmena MDA jako charakteristickou značku naší instituce používanou od devadesátých let,“

říká ke změně loga ředitel Masarykovy demokratické akademie Vladimír Špidla.

Zvolená základní modrá barva odpovídá převládající barevnosti vizuálního stylu MDA, jak je používán od obnovení činnosti na počátku devadesátých let. Zkratka Mda použitá v logu je hravá, tvar a proporce loga jsou koncipovány tak, aby umožňovaly široké využití od malých aplikací až po velkoformátové využití například na fasádě. Vizuální styl je nově postaven na čisté bílé ploše v kontrastu s barvou a tvary loga, staví na kvalitě a možnostech písma Neufile Grotesk.

Jan Herynek při přípravě loga pracoval s představou Masarykovy demokratické akademie jako laboratoře pro zkoumání různých sociálních a společenských témat, jako vzdělávací a otevřené instituce.

„Při napsání zkratky Mda mě napadlo, že by to mohl být zajímavý tvar pro samotné logo. Zkratka by tak fungovala jako grafický symbol, k němuž bychom přidávali v různých situacích název. V některých případech však může existovat i zcela samostatně. Zkratku jsem si představil jako vzoreček: M (Masarykova, název s velkým písmenem), d (horní index označující vlastnost, jaká = demokratická) plus a jako akademie,“

říká ke vzniku loga jeho autor, grafik a designér Jan Herynek.